Partner: Logo FacetXL.pl
Podobne artykuły:

Łukasz Grzywacz, lekarz pediatra aktywny na Instagramie, gdzie dzieli się informacjami na temat zdrowia i bezpieczeństwa dzieci, niedawno podjął temat spożywania lodów podczas infekcji. "I tutaj was pewnie zdziwię" - zaczął swoją wypowiedź.
Jak przekonuje ekspert, lody mogą stanowić formę przyjemności dla chorych dzieci. Zimne produkty, takie jak lody, mogą działać przeciwobrzękowo na gardło, co jest potwierdzone badaniami. Ale oczywiście, jak w przypadku wszystkiego, trzeba zachować zdrowy umiar - przypomina pediatra.
Czy to oznacza, że lody można bez obaw spożywać nawet podczas choroby? Nie do końca. "W trakcie szybkiego, łapczywego jedzenia lodów dochodzi do szybkiej zmiany temperatury. A każda szybka zmiana temperatury może i w pierwszej fazie zadziała przeciwobrzękowo, ale później gardło jest podrażnione, zranione i łatwiej podatne, żeby bakterie z otoczenia, które normalnie nam nie robią krzywdy tym razem osiadły na migdałkach i się namnożyły" - tłumaczy lekarz.
Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/dziecko/czy-w-czasie-infekcji-mozna-jesc-lody-pediatra-wyjasnia-jakie-jest-zagrozenie/15d2lyc


 

Tagi:

gardło,  lody,  przeziębienie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz