Partner: Logo FacetXL.pl
Podobne artykuły:

Szpaki, ze swoją ogromną żarłocznością, mogą pozbawić nas wszystkich czereśni, zanim zdążymy nacieszyć się ich smakiem. W walce z tymi ptakami wielu rolników i sadowników stosuje różne metody, takie jak narzucanie na drzewa kolorowych płacht czy stawianie strachów, które mają zniechęcić ptaki do wyjadania owoców.

 

Jednak te metody nie zawsze są skuteczne, dlatego warto poszukać alternatywnych rozwiązań. Okazuje się, że jednym z najbardziej efektywnych sposobów na przegonienie szpaków jest wykorzystanie dźwięków drapieżnych ptaków. Wystarczy włączyć takie odgłosy z głośników, a szpaki zrezygnują z wizyty na naszym drzewie, co pozwoli nam ocalić nie tylko czereśnie.

 

Jeśli nie mamy możliwości włączenia takich dźwięków, istnieją inne metody, które mogą okazać się równie skuteczne. Możemy na przykład umieścić na drzewach akcesoria, które na wietrze wydają nieprzyjemne dźwięki, takie jak plastikowe butelki czy dzwoneczki.

 

Pamiętajmy, że szpaki są przebiegłe i inteligentne, więc warto zastosować różne metody, aby zwiększyć szanse na ochronę naszych owoców. Wiedza i kreatywność mogą okazać się naszymi najważniejszymi narzędziami w walce z tymi ptakami.

 

Więcej przeczytasz w Onecie:  https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/wlaczam-to-i-szpaki-zostawiaja-czeresnie-w-spokoju-tak-ocalilam-drzewo/mcl7kd1

 

 

Tagi:

ptaki,  szpaki, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz