Partner: Logo FacetXL.pl
Podobne artykuły:

"Chorwacja jest super. Gwarantuje ciepłą wodę i pewną słoneczną pogodę" - mówi Jan, turysta z Tych. Jednak jak podkreśla, koszty podróży samochodem mogą być zaskakująco wysokie. Chorwacja ma jedne z droższych opłat za korzystanie z autostrad w całej Europie, a na trasie do celu trzeba również płacić za korzystanie z dróg w Czechach, Słowacji, Austrii, na Węgrzech oraz w Słowenii.

 

Analizując koszty podróży samochodem do Chorwacji, zwracamy uwagę na wysokie opłaty drogowe. W przypadku podróży z południa Polski do Riwierze Makarskiej, opłaty za korzystanie z autostrad wyniosły 375 zł. To jednak tańsza opcja, jak podkreśla Jan, który wybrał trasę przez Słowację, Austrię i Słowenię, gdzie opłaty drogowe wyniosły 489,20 zł.

 

Dla porównania, koszty podróży samochodem z Zakopanego do polskiego wybrzeża Bałtyku wynoszą od 61,90 zł do 123,80 zł, w zależności od wybranej trasy. W niektórych przypadkach, jak podczas podróży trasą S7 przez Warszawę, nie musimy płacić za drogi ani grosza.

 

Podróż samochodem do Chorwacji to nie tylko koszt paliwa. Wysokie opłaty za korzystanie z autostrad mogą zaskoczyć niejednego turystę. Dlatego warto znać te koszty zanim wyruszymy w drogę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

 

Link: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/zastanawiasz-sie-chorwacja-czy-baltyk-stracisz-duzo-czasu-albo-pieniedzy/37q2h27 

 

Tagi:

urlop. morze,  Chorwacja, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz