Partner: Logo FacetXL.pl

Na rynku jest wiele marek obuwia sportowego w bardzo rożnych cenach. Nie o cenę jednak chodzi, ale o to, by buty były wygodne i trwałe. Pamiętaj, że te letnie, które wykonane są głównie z siateczki, szybciej się zużyją. Jeśli stać cię na profesjonalne, markowe buty, wybierz takie, zamiast dokonywać zakupu w hipermarkecie, choć tam buty niewątpliwie kuszą ceną i wyglądają ładnie. Ale firmy od lat produkujące sportowe obuwie, prowadzą wiele badań nad tym, aby buty były jak najlepsze do formy sportu, który chcesz uprawiać.

 

Raczej nie kupisz butów, które będą „do wszystkiego”. Tak więc zdecyduj, co będziesz w nich robił najczęściej – chodził? biegał?  Grał w tenisa,czy ćwiczył na siłowni?

Poproś sprzedawcę, aby pokazał ci odpowiednie modele. I pamiętaj!

 

1. Musisz mieć ze sobą skarpety, w których będziesz butów używał.

 

2. Kupuj je wieczorem kiedy noga jest po całym dniu spuchnięta.

 

3. Buty sportowe muszą być co najmniej 0,5 cm większe niż te do chodzenia. Palce nie mogą dotykać czubka buta.

 

4. Przód buta musi być wygodny dla palców i mieć odpowiednią szerokość. Cały but również. Aby to sprawdzić, wyjmij wkładkę z buta i postaw na niej stopę. Musisz mieć dookoła trochę miejsca.

 

4. Uważaj na wykończenia pięty. Ważnie jest, by noga w sportowym bucie była stabilna. Niektóre marki robią ciut wyższe buty i niektórych uwierają one w kostki. Przejdź się więc po sklepie.

 

5. Nigdy nie kupuj najładniejszych ale te najwygodniejsze.

Tagi:

buty,  buty sportowe,  zakupy, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz