Partner: Logo FacetXL.pl

Ile razy zrezygnowałeś z jedzenia czosnku w obawie przed nieprzyjemnym zapachem z ust? Teraz nie będziesz już musiał się ograniczać, bo podamy ci skuteczne sposoby:

 

1. ziarna kawy

 

Mają gorzki smak, ale działają doskonale. Hamują rozwój bakterii, które powodują nieświeży oddech – odkryli naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu.

 

 

2. mleko

 

Naukowcy z Ohio State University opublikowali badania w Journal of Food Sience, które pokazały, że mleko skutecznie zimniejsza stężenie chemikaliów w czosnku, które powodują jego silny zapach. Jeśli nie chcesz, by czosnek dawał o sobie znać pij mleko, ale tłuste, a najlepiej pij takie mleko z czosnkiem.

Generalnie tłuszcze eliminują nieprzyjemny zapach czosnku.

 

3.jogurt

 

Podobnie jak mleko pomaga wyeliminować zapach czosnku.

 

4. żółty ser

 

Ale tylko typu cheddar. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe, a tłuszcz pomaga pozbyć się nieświeżego oddechu po zjedzeniu czosnku.

 

5. jabłko, marchewka, gruszka

 

To owoce bogate w błonnik. Żute powoli mieszają się ze śliną, oczyszczając jamę ustną.

 

6. pietruszka

 

Bardzo skuteczna. Żucie gałązki pietruszki przez kilka minut daje natychmiastowy efekt. Można też jeść surówkę z czosnku z korzeniem pietruszki.

 

7. goździki

 

Można je żuć przez kilka minut, albo zagotować herbatę. Kilka goździków zalewamy wodą, gotujemy. Jak ostygnie, płuczemy tym płynem gardło.

 

8. cynamon

 

Kawałek laski cynamonu żuty przez chwilę całkowicie niweluje zapach czosnku. Cynamon ma właściwości antybakteryjne, więc dodatkowo służy to zdrowiu. Można stosować jak goździki – zrobić napar.

 

9. zielona i miętowa herbata

 

Badania w Israel Institute of Technology udowodniły, ze polifenole zawarte w zielonej herbacie zwalczają nieświeży oddech. Podobnie działa herbata miętowa.

 

 

Tagi:

czosnek,  zapach z ust,  usta,  porady domowe,  śmierdzący oddech, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz