Partner: Logo FacetXL.pl

Chlorek magnezu, ma szereg leczniczych własciwości. 

1. Spala tłuszcz i powstrzmuje apetyt.

2.Pomaga na hemoroidy i problemy z prostatą.

3.Odmładza skórę.

4. Pobudza układ odpornościowy.

5. Chroni przed nowotorami.

6. Pomaga w chorobach stawów.


Jak podaje portal tylkomedycyna.pl spore dawki chlorku magnezu leczą nawet choroby psychiczne:

Strona Psychologytoday.com opublikowała artykuł w 2011 roku, w którym przedstawiono badania, prowadzone przez George'a Eby'ego, naukowca i wynalazcy z Teksasu. Można śmiało powiedzieć, że odpowiednie dawki magnezu odmieniły życie chorych osób, które początkowo chorowały na depresję, lęki i miały myśli samobójcze. Po krótkiej terapii magnezowej, ich stan psychiczny znacznie się poprawił.

 

W niektórych badaniach, stosując magnez, udało się uzyskać poprawę u osób cierpiących na syndrom chronicznego zmęczenia i stany maniakalne. Zaobserwowano również zależność między niedoborem magnezu a nasilonymi objawami schizofrenii.

 

George Eby powiedział, że przyczyną depresji jest właśnie niedobór magnezu. Naukowiec prowadzi własną stronę internetową, natomiast na jednej z podstron można znaleźć różne, bardzo interesujące informacje, gdzie prezentuje skuteczne leczenie nawet ciężkich depresji dużymi dawkami magnezu. Na stronie można znaleźć różne wypowiedzi naukowca na ten temat.

 

Eby twierdzi między innymi, że wiele badań naukowych, przeprowadzonych na małą skalę wykazało iż magnez jest skuteczny w leczeniu różnego rodzaju depresji, niepokoju i powiązanych z nimi nerwic. Ponadto, niedobór magnezu niekoniecznie jest jedyną przyczyną depresji ale jego stosowanie w leczeniu choroby i tak jest skuteczne, ponieważ depresja przyczynia się do zmniejszania zasobów magnezu we krwi, w ciele a szczególnie w mózgu. Dotyczy to przede wszystkim depresji wywołanej stresem bądź złym odżywianiem - czytamy na portalu.

Dlaczego chlorek magnezu? - bo jest jednym z najlpeiej przyswajalnych magnezów na rynku, w dodatku jest tani!Jak przygotować miksturę? Gotujemy litr wody, schładzamy do temperatury pokojowej i rozpuszczamy 33 gramy chlorku magnezu. Dawkowanie zalezy od wieku:

10 - 40 lat - 1/2 szklanki dziennie rano

40 - 70 lat - 1 szklanka rano

70 lat i więcej - 1 szklanka rano, 1 szklanka wieczorem.

Mikstury nie moga pić osoby chore na nerki, w przypadku innych przewlekłych schorzeń tzeba skonsultowac sie z lekarzem.

Tagi:

odchudzanie,  magnez,  chlorek magnezu, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz