Partner: Logo FacetXL.pl

Najnowsze badania mówią, że witaminy, które łykamy są dla naszego organizmu kompletnie bezużyteczne. Nie zapobiegają żadnym chorobom i nie przynoszą żadnych korzyści.

 

Naukowcy z USA podkreślają, że niektóre suplementy z wysokimi dawkami witaminy A czy E wręcz zwiększają ryzyko śmierci. Zalecają, żeby absolutnie ich nie ywać. Ale też podkreślają, że niektóre witaminy czy składniki mineralne mogą być korzystne w różnych sytuacjach – na przykład przyjmowanie kwasu foliowego podczas ciąży, co jest korzystne dla płodu.

 

Generalnie jednak, naukowcy są zdania, że w zdecydowanej większości przypadków łykanie jakichkolwiek suplementów jest bez znaczenia dla naszego zdrowia. Wywołało to protesty farmaceutów, którzy twierdzą, że spożywanie witamin zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

 

Ale Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem przypomniało wyniki różnych badań. W 2008 ogłoszono wyniki eksperymentu, w którym 15 tysięcy lekarzy brało witaminy E i C aby zapobiec rakowi – wyniki były rozczarowujące. Również w 2008 roku stwierdzono, że witamina C nie tylko chroni zdrowe komórki, lecz też te nowotworowe, a zatem rak nie powinien być „leczony” witaminami.

 

W 2012 roku ogłoszono wyniki badań mówiące o tym,że stosowanie witaminy C czy E nie chroni przed chorobami serca. Ostatnie badania pokazują, że suplementy witaminowe nie mają najmniejszego znaczenia dla naszego zdrowia. Farmaceuci pozostają jednak przy swojej opinii, co nie dziwi zważywszy na fakt, że rynek suplementów jest wart miliardy dolarów.

źródło http://www.wapa.pe/salud/2016-03-10-suplementos-vitaminicos-no-ayudarian-prevenir-enfermedades-en-el-ser-humano

Tagi:

witaminy,  suplementy,  suplementy diety, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz