Podobne artykuły:

Wypiłeś butelkę, obtarłeś usta. Czujesz, że żyjesz. Ale tak naprawdę to wszystko zacznie się za

10 minut

Jeżeli wypiłeś już całą puszkę coli, to właśnie dostarczyłeś  sobie 10 łyżeczek cukru Normalnie byłoby ci niedobrze, ale zawarty w coli kwas fosforowy zakwasza ją i stąd wrażenie orzeźwienia.

20 minut

Stężenie cukru we krwi gwałtownie wzrasta. Trzustka zaczyna produkować ogromne ilości insuliny. Tylko w ten sposób  przetworzysz nadwyżkę cukru w tłuszcz, który jest łatwiej przyswajany przez organizm.

Masz też nadmiar glukozy, a ona jest jak trucizna.

40 minut

Większość kofeiny zawartej w coli zostaje wchłonięta przez organizm. Kofeina powoduje rozszerzenie źrenic oraz podnosi ciśnienie krwi.

Rośnie poziom cukru w wątrobie i uwalniany jest do krwi.

                           

 

                 

 

45 minut

Zaczynasz produkować zwiększoną ilość dopaminy. Dopamina to hormon stymulujący ośrodek przyjemności w mózgu. To samo dzieje sie  po zażyciu heroiny.

To nie jedyna wspólna cecha łącząca narkotyki i cukier. Od cukru również można się uzależnić, wykazano, że cukier uzależnia silniej od kokainy.

60 minut

Stężenie cukru we krwi znacznie spada, a wraz z nim spada również poziom twojej energii.

Na co masz teraz ochotę? Na kolejną porcję coli!

Nie warto, nie pij kolejnej! Na upały, wysiłek najlepsza jest zwykła woda! Nie pozwalaj też aby twoje dzieci piły słodkie napoje gazowane! naraża je to nie tylko na otyłość. Może też zwiększyć ryzyko ich zachorowania na cukrzycę, na nowotwory,uzależnić je od cukru.

źródlo: http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/01/19/what-happens-to-your-body-within-an-hour-of-drinking-a-coke.aspx

A może lepiej zamiast pić colę, wykorzystać ją do czegoś innego? Zobacz, potrafi działać cuda!

 

Tagi:

coca-cola,  zdrowie,  fanta,  picie,  cukier, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz