Partner: Logo FacetXL.pl
Podobne artykuły:

XXI wiek znacznie zmienił sposób postrzegania mężczyzn. Coraz więcej z nich świadomie zaczyna poważnie traktować temat dbania o siebie i przestają utożsamiać go z czymś ujmującym. Mężczyźni chętniej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, które to rozwijają się wraz z trendem i poszerzają ofertę o zabiegi dedykowane specjalnie im. Jaki jest profil mężczyzny odwiedzającego gabinet medycyny estetycznej i na co sami panowie powinni zwrócić uwagę rozważając taką wizytę tłumaczy dr Urszula Brumer, lekarka medycyny estetycznej, właścicielka Kliniki Medycyna Młodości

Dziś poprawianie urody nie jest uważane za niemęskie, a panowie zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest zadbany wygląd w życiu prywatnym i zawodowym. Najczęściej pacjentami lekarzy medycyny estetycznej są młodzi, świadomi mężczyźni, wychowani w innej myśli niż ci ze starszych pokoleń. Drugą, równie często spotykaną grupą są panowie powyżej 45 roku życia, których dopadł tzw. kryzys wieku średniego i obawa, że uciekająca młodość wywrze negatywny wpływ na ich sukcesy. Dla obu grup istnieje jednak jeden wspólny mianownik – chęć uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu, by nikt nie zauważył, że poprawiali oni cokolwiek w swoim wyglądzie.

Z czym najczęściej zgłaszają się po pomoc mężczyźni do lekarza medycyny estetycznej ? Zapytałyśmy dr Urszulę Brumer o najczęstsze problemy estetyczne współczesnego faceta. Lista przedstawia się następująco:

1. Łysienie: Wypadanie włosów i problem zakoli to jeden z najczęstszych męskich kompleksów. Dlaczego tak się dzieje? Winna jest przede wszystkim genetyka, na którą niestety nie mamy wpływu. Jednakże proces ten da się w pewnym stopniu zahamować, a nawet odwrócić. Najskuteczniejszą metodą w walce z łysieniem jest znana i ceniona mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Dla przypadków o większym stopniu zaawansowania łysienia konieczne są stężenia płytek znacznie większe. Najbardziej zaawansowanym obecnie systemem, gwarantującym 7-krotne zagęszczenie płytek krwi jest ANGEL SYSTEM. Pojawiły się także na rynku nowe, innowacyjne metody mezoterapii preparatami dedykowanymi mężczyznom, np. Dr Cyj: pierwszy na świecie preparat peptydowy wykorzystywany w terapii problemów z włosami, który intensywnie wspomaga ich wzrost.

2. Zmarszczki: Problem zmarszczek i starzenia się twarzy martwi mężczyzn tak samo, jak kobiety. Spoglądają oni w lustro nie mogąc zaakceptować zmian na twarzy, dlatego decydują się zawalczyć o młody wygląd. Na co najczęściej się decydują? Na wykorzystanie komórek regeneracyjnych i macierzystych, czyli najbardziej zaawansowany trend w medycynie estetycznej. Warto podkreślić, że mowa o komórkach własnych, pobieranych z krwi lub tkanki tłuszczowej, które odmładzają w bardzo naturalny sposób. Specjalnie wyseparowane i precyzyjnie podane w skórę i tkankę podskórną, są w stanie odtworzyć i zregenerować zużyte komórki, a tym samym odmłodzić dany obszar nawet o dekadę.

3. Obwisła skóra: Wielu mężczyzn skarży się na problem nadmiaru luźnej skóry pomimo intensywnych treningów siłowych (często po procesie odchudzania). Nie wygląda ona estetycznie, a co gorsza, przysłania wypracowaną ćwiczeniami rzeźbę. Niestety, zdrowa dieta i (jeszcze częstsze) treningi nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem. Rewelacyjną metodą, radzącą sobie z nim jest popularny wśród kobiet po ciąży zabieg Thermi Tight, który precyzyjnie usuwa nadmiar skóry z newralgicznych miejsc. Dla mężczyzn istotny jest szybki efekt, a wspomniana metoda działa od razu. Jeden zabieg zwykle wystarcza by móc cieszyć się smukłą, zdrowo wyglądającą sylwetką.

4. Problem bardzo intymny: Nie ukrywajmy, wśród top-kompleksów męskich znajduję się także rozmiar penisa. Każdy facet chce móc zaimponować swojej partnerce i czuć się pewnie ze swoją męskością. Co robić, kiedy natura nie spełniła naszych oczekiwań? Kobiety od lat mogą powiększać piersi, a teraz także mężczyźni mają możliwość skorzystania z zabiegów dbających o estetykę miejsc intymnych. Od kilku lat dostępny jest zabieg powiększania penisa produktem na bazie kwasu hialuronowego, czyli na bazie naturalnego składnika wielu tkanek człowieka. Pozwala on na bezpieczne powiększanie członka, zwiększając jednocześnie jego grubość i objętość. Preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny. Cała procedura trwa bardzo krótko, a rekonwalescencja jest prawie nieodczuwalna.

5. Nadpotliwość: Ostatnim częstym kłopotem „brzydkiej płci" jest nadpotliwość. Stosowanie preparatów kosmetycznych ma sens w przypadku normalnego, fizjologicznego pocenia się. Gdy mamy do czynienia z nadmierną potliwością pach, trzeba sięgnąć do skuteczniejszych działań, czyli zablokowania gruczołów (np. botoksem) lub ich usunięcia poprzez wypalenie w zabiegu Thermi Raice. Zabieg jest dużo skuteczniejszy od botoksu, który działa jedynie przez kilka miesięcy. Żaden facet nie lubi używania dużej ilości kosmetyków, więc rozwiązanie problemu raz na zawsze zdecydowanie jest tym, czego oczekują mężczyźni.

Jak widać, zarówno kobiety, jak i mężczyźni borykają się z problemami estetycznymi. Obecne czasy pozwalają mężczyznom bez wstydu odwiedzać lekarskie gabinety medycyny estetycznej, dzięki czemu zyskują oni sami, jak również ich partnerki. Choć wciąż są bardziej od kobiet powściągliwi w decyzjach dotyczących ingerencji w swoje ciało i stawiają na zdecydowane, szybkie rozwiązania, to pociesza fakt, że kliniki wychodzą naprzeciw ich potrzebom i zachęcają, by śmiało zgłaszali specjalistom swoje problemy. Piękno nie zna przecież wieku ani płci i w XXI wieku jest dostępne dla wszystkich!

Udostępnij

Tagi:

medycyna estetyczna,  uroda,  zmarszczki, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz