Wiadomo, że w czasie związku są chwile lepsze i gorsze. Bywają kryzysy, kłótnie, nieporozumienia. Ale nadchodzą chwile, kiedy zaczynasz się zastanawiać, czy jest sens być nadal razem, bo czujesz, że coś jest nie tak. Oto najważniejsze symptomy, które mogą zwiastować zakończenie związku:

 

Brak entuzjazmu

 

Nie masz już ochoty na romantyczną kolacje we dwoje czy wypad za miasto? Nie chcesz już być tylko z nią i nie masz w sobie entuzjazmu dla wspólnych planów?

 

Nie bawią Cię jej żarty?

 

Kiedyś śmiałeś się do rozpuku, byłeś rozbawiony, uważałaś, że jest słodka. Dziś te same żarty czy wygłupy stały się nie do zniesienia? Nie chcesz tego słuchać, nie rozumiesz, jak kiedyś były śmieszne?

 

Coraz więcej kłótni

 

Zaczynacie coraz więcej sporów? W dodatku o błahe rzeczy takie jak zakupy czy wyniesienie śmieci? Byle drobiazg może być powodem do sprzeczki?

 

Masz swoje plany

 

Kiedyś konsultowałeś z nią wszystko, ważne było jej zdanie. Dziś masz swoje priorytety i nie masz zamiaru z nią o tym dyskutować? Zaczynasz sam podejmować ważne decyzje w sprawie pracy, inwestycji itp.?

 

Problemy w łóżku

 

Seks spowszedniał? Uważasz, że jest monotonny, nie daje ci satysfakcji? Albo w ogóle nie masz na niego ochoty?

 

Patrzysz na inne kobiety

 

Kiedyś ich nie zauważałeś, wpatrzony w swoją partnerkę. Teraz widzisz inne, zastanawiasz się, jakby to było być z nimi w związku?

 

Zastanawiasz się, czy nie lepiej byłoby ci samemu

 

Nie wyobrażałeś sobie życia bez niej. Teraz masz myśli, kiedy sądzisz, że gdybyś był sam, twoje życie byłoby lepsze?

 

Szukasz towarzystwa

 

Kiedyś było wam dobrze we dwoje i nie musiałeś mieć wkoło innych ludzi. Teraz, żeby dobrze się bawić są wam potrzebni znajomi czy rodzina? Nie macie już ochoty być wyłącznie sami?

 

 

Odpowiedz sobie szczerze na tych kilka pytań. Jeśli na większość z nich dasz twierdzącą odpowiedź, to znak, że związek się psuje i czas na to, by zastanowić się, czy go ratować, czy sobie odpuścić.

 

Tagi:

związek,  kobieta,  mężczyzna,  partnerka,  rozstanie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
// }) // }) // }) // }) // }) // })