Partner: Logo FacetXL.pl

Nie! Szczęście jako dar od urodzenia nie istnieje. Każdy może je osiągnąć. Bo szczęście to umiejętność wcielania swoich pragnień w życie.

 

Kilkanaście lat temu dr Richard Wiseman opublikował pracę badawczą „Faktor szczęścia”. Jak się okazuje, ludzie tworzą swoje szczęście, jeśli przestrzegają czterech podstawowych zasad:

 

1. Bądź gotowy na możliwości, które się przed tobą otwierają!

 

2. Otwórz umysł na tworzenie i wykorzystywanie szans!

 

3.Generuj pozytywne przepowiednie i optymistyczne oczekiwania!

 

4. Bądź elastyczny i dostosowany do potrzeby przekształcania pecha na coś dobrego!

 

Tak więc, jak widać, poczucie szczęścia kreujemy sami. To nasz umysł, nasze marzenia i nasze myśli decydują o tym, jak się czujemy. Pozytywne nastawienie do świata, optymizm to gwarancja sukcesu. Będąc radosnym i zadowolonym przyciągasz do siebie podobnych ludzi. Pozytywni ludzie wokoło zwiększają twoje możliwości.

 

Jeśli stale jesteś skwaszony, nic ci się nie podoba, masz żal do śwata i do wszystkich, nie będziesz miał wokół siebie optymistów. Zakotwiczysz się wśród ludzi podobnie myślących, wylewających jedynie swoje żale. Tacy ludzie nie pociągną cię do góry, nie będą dopingować do spełniania marzeń. Dlatego nadszedł czas, by zmienić swoje nawyki!

 

Wizualizuj cel, który chcesz osiągnąć! To musi być wyraźny obraz. Posłuchaj swojej intuicji, idź za jej głosem. Nie rób tego, co wypada, albo czego oczekują inni. Bądź sobą i rób to, co uważasz za słuszne.

 

Życie jest hojne i bogate, oferuje, dziesiątki, setki możliwości. Oczywiście, jedni mają łatwiejszy start, innym jest trudniej. Ale prawdziwe szczęście nie zależy od zasobności portfela. Jeśli poczujesz, że masz prawo być na Ziemi, korzystać z obfitości natury, świat otworzy przed tobą zupełnie nowe możliwości. Nie wierzysz? Spróbuj!

Tagi:

szczęście,  pozytywne myślenie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz