Partner: Logo FacetXL.pl

Prawdą jest, że choć na naszej planecie mieszkają miliardy ludzi, zaledwie niewielka część z nich mogłaby o sobie powiedzieć, że są szczęśliwi. To zaskakujące, bo przecież wydawałoby się, że szczęście to coś, do czego wszyscy dążymy. Badacze też są zdania, że od nas samych zależy ono aż 40 procentach.

 

Dlaczego więc tak cierpimy? Co sprawia, że żyjemy w lęku, niezadowoleni, skwaszeni? Oto 7 głównych powodów:

 

1. Wiara, że życie jest ciężkie

 

Ludzie szczęśliwi wiedzą doskonale, że życie bywa trudne. Ale mając tę świadomość, cieszą się tym co jest i wiedzą, że w dużej mierze odpowiadają za swój los. Nie mówią „zobacz, co mi się przytrafiło”, nie przerzucają winy na innych, ale zaczynają rozliczenia od siebie.

 

2. Wiara, że większości ludzi nie należy ufać

 

Oczywiście nie należy wykazywać się dziecięcą naiwnością, szczególnie, gdy w grę wchodzą finanse. Nie mniej jednak nie traktujmy wszystkich, jak potencjalnych wrogów. Jest wielu ludzi dobrych, życzliwych i uczciwych.

 

3. Koncentrowanie się na tym co jest złe, a nie na tym co jest dobre

 

Jest na świecie i w naszym życiu wiele rzeczy złych. Ale ludzie szczęśliwi szukają dobra. Jeśli będziesz we wszystkim szukać negatywnych stron, zawsze coś znajdziesz. Szukaj pozytywów, zawsze!

 

4. Porównywanie się z innymi i zazdrość

 

Nieszczęśliwi ludzie bez przerwy porównują się z innymi i sądzą, że tamci mają lepiej. Zazdroszczą, źle życzą, zamiast zmieniać siebie i swoje życie.

 

5. Pragnienie posiadania wszystkiego pod kontrolą

 

Nie ma takiej opcji, osoby nieustannie chcące wszystko kontrolować i realizować plan do perfekcji, zawsze będą nieszczęśliwe.

 

6. Myślenie o przyszłości z lękiem

 

Życie w ciągłym leku paraliżuje i odbiera radość. Nie myślcie o tym, co będzie jutro, bo jutro jest zawsze niewiadome.

7. Rozpamiętywanie żalów

 

Ludzie nieszczęśliwi uwielbiają żyć przeszłością, wspominać, rozpamiętywać. Nie wybaczają, wracają do bolesnych wspomnień, nie dają się ranom duszy zagoić. To nie czyni ich życia radosnym.

 

 

 

Tagi:

szczęście,  nieszczęście,  radość,  Życie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz