Rzadko się zdarza, żeby pierwsze wrażenie wywarte na kobiecie przez mężczyznę zostało zmienione. Jednak Internet ze względu na swoją specyfikę rządzi się swoimi prawami. Czy na portalu randkowym kobiety są skłonne dać szansę komuś kogo profil nie odpowiada ich oczekiwaniom? Na co panie zwracają uwagę przeglądając profile potencjalnych partnerów? Jacy panowie mają największe szanse? Odpowiedzi udzieliło ponad tysiąc pań szukających trwałego związku przez portal Przeznaczeni.pl.

Ankietowane wskazały dwie kategorie na męskich profilach, na które najbardziej zwracają uwagę – są to wiek i stan cywilny. Wiek jako najważniejsze pole na profilu potencjalnego partnera wskazało aż 16% kobiet. Stan cywilny dokładnie sprawdza ponad 15% pań, dla których istotne jest czy dany mężczyzna nie jest np. po rozwodzie. Większość pań bo aż 61 % ceni sobie wyższe wykształcenie u mężczyzn. Przy czym zawód wykonywany przez potencjalnego partnera nie ma dla pań większego znaczenia – jedynie 3,2% wskazań. Według ankietowanych kobiet większego znaczenia nie mają też kolor włosów (0,5%) oraz oczu (0,6%). Co ciekawe, kategorią, która znalazła się w pierwszej piątce odpowiedzi jest wzrost (8,5%). Wygląd nie jest zatem bez znaczenia. Ankietowane uznały, że informacja o tym jak wysoki jest dany pan jest ważniejsza od takich kategorii jak: miasto, w którym mieszka potencjalny partner (5,7%) czy to czy już posiada dzieci (5,6% odpowiedzi). Mniej ważne dla pań są również informacje o preferowanych formach rozrywki oraz uprawianym sporcie.

Ciekawe wyniki przyniosła analiza pytań światopoglądowych. Zdecydowana większość pań szczególnie uważnie sprawdza pole, w którym panowie określają jakie mają podejście do kwestii małżeństwa. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazła się wyznawana przez partnera wiara oraz jej znaczenie w życiu. Najmniejszym zainteresowaniem pań cieszy się natomiast pole dotyczące poglądów politycznych. Jedynie 5,5% ankietowanych użytkowniczek uważa, że przekonania polityczne mają duże znaczenie przy doborze partnera.

Warto zwrócić uwagę, że panie w ankiecie wyraźnie stwierdziły, że dobrze uzupełniony profil, to taki, który przyciąga ich uwagę. Kobiety cenią sobie szczerość i otwartość jeżeli chodzi o kontakty wirtualne. Ponad 90% ankietowanych przyznało, że zawsze dokładnie czytają profile. Zwracają uwagę na informacje podstawowe, wartości, zainteresowania oraz charakterystyki zamieszczane przez mężczyzn. Pokazuje to, że panie zanim nawiążą z kimś kontakt, chcą się zorientować czy dana osoba jest taką, z którą dopuszczają rozwinięcie znajomości w coś poważnego. Brak informacji w takim czy innym polu może uniemożliwić kobietom podjęcie decyzji o nawiązaniu znajomości. Mężczyzna z dokładnie uzupełnionym profilem ma zatem znacznie większą szansę na zainteresowanie i uwagę z ich strony.

Kobiety podkreślają także istotę zdjęcia profilowego. Ośmiu na dziesięciu Użytkowników portalu Przeznaczeni.pl korzystając z wyszukiwarki zaznacza pole pokaż profile „tylko ze zdjęciem”. Potwierdziły to panie odpowiadając, że w większości przypadków nawet nie reagują na wiadomości od osób nieposiadających żadnego zdjęcia. Aż 80% ankietowanych uważa, że profile ze zdjęciami są dla nich bardziej wiarygodne niż te, w których brak jakichkolwiek fotografii. Budowanie wiarygodności profilu ma szczególne znaczenie podczas szukania partnera online. Dobre zdjęcie profilowe może tu wiele pomóc. Użytkownik ze zdjęciem profilowym już od samego początku jest bardziej pozytywnie odbierany niż taki, który takiego zdjęcia nie zamieści.

Panie również zdecydowanie bardziej lubią kiedy to pan przejawia inicjatywę i pisze do nich pierwszy – aż 74% pań oczekuje, że to mężczyzna zaproponuje znajomość. Dla 24% pań nie ma znaczenia kto zrobi pierwszy krok. Niecałe 2% pań lubi przejmować inicjatywę i pisać do wybranych mężczyzn.

Kobiety zwracają bardzo dużą uwagę na treści, jakie mężczyźni zamieszczają na swoich profilach. Sprawdzają je pod kątem dopasowania do swoich kryteriów, ale także weryfikują w ten sposób wiarygodność potencjalnego partnera. Puste pola w profilu dają niepotrzebne pole do interpretacji. Jak pokazują wyniki ankiety, starannie uzupełniony profil ze zdjęcie profilowym to klucz do zwrócenia uwagi pań.

Tagi:

związek,  partner,  randka,  randka przez internet, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz