Partner: Logo FacetXL.pl

1. Medytuj. Wystaczy kilka minut dziennie, aby pozbyć się napięcia i złagodzić uczucie wszechogarniającego stresu. Medytacja pozwoli ci nie tylko spojrzeć na wiele sytuacji z dystansu, ale również pomoże rozluźnić całe ciało po długim i stresującym dniu. 

2. Oddychaj głęboko. Kiedy odczuwasz nadciągający, stresujący moment znajdź chwilę czasu żeby wziąć głęboki oddech. Najlepiej usiądż na krześle z plecami dotykającymi oparcia, nie skupiaj się na niczym, opróżnij umysł i oddychaj głęboko przez chwilę. 

3. Ćwicz. Udowodniono, że dzięki ćwiczeniom czujemy się po prostu lepiej i wcale nie chodzi o pozbycie się dodatkowych kilogramów czy wyrzeźbienie ciała. Dlaczego? Podczas ćwiczeń wydzielane są endorfiny nazywane hormonem szczęścia - nawet przy tych krótkich, intensywnych. Już nawet długi spacer na świeżym powietrzu może zdziałać cuda - pozwoli ci odprężyć się i przemyśleć trapiące cię problemy. Jednak to, co pozwoli ci na pozbycie się negatywnej energii to sesja intesywnych ćwiczeń na siłowni. Uwierz mi! Od razu poczujesz różnicę!

4. Śmiej się. Śmiech doskonale obniża poziom kortyzolu i adrenaliny czyli hormonów stresu.

5. Znajdź wsparcie. To jedno z najtrudniejszych zadań - znaleźć osobę, która będzie cię wspierać, a nie oceniać. Najtrudniejsze, ale nie niemożliwe! Staraj się otaczać osobami, które cię motywują, a nie takimi przez których czujesz się gorszy. W stresujących chwilach zawsze będziesz mógł do nich zadzwonić i dostać tak potrzebne słowa otuchy.

6. Słuchaj muzyki. Badania udowodniły, że słuchanie relaksacyjnych utworów może obniżyć poziom ciśnienia tętniczego, zwalnia pracę serce i uspokaja. Zrób odwrotnie jeśli chcesz się pobudzić - włącz mocną muzykę z ciężkim brzmieniem i skacz! 

7. Bądź wdzięczny. Spisz listę wszystkiego w swoim życiu za co jesteś wdzięczny i miej ją zawsze przy sobie - żeby w stresujących sytuacjach przypomnieć sobie o wszystkich dobrych elementach twojego życia. 

8. Rób zwariowane rzeczy. Nic tak nie odstresowuje jak chwila szaleństwa. Nie musisz od razu robić z siebie błazna przed nieznajomymi, ale otocz się ludźmi, których bawi twoje poczucie humoru i którzy nie będą mieli ci za złe jeśli od czasu do czasu zrobisz coś zwariowanego. 

9. Zaakceptuj, że nie nad wszystkim masz kontrolę. Czasami trzeba zrobić krok wstecz i uświadomić sobie, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu więc po co marnować cenny czas i niepotrzebnie się stresować? 

 

Czytaj także Bo w tobie jest cały świat!

Tagi:

stres,  medytacja,  psychologia, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz