Partner: Logo FacetXL.pl

Istnieje co prawda teoria, która mówi, że kobieta przytulona do partnera śpi o wiele lepiej, ale ostatnie badania zdają się jej przeczyć. Jak się okazuje, kobiety śpią znacznie lepiej gdy mają swoje własne łózko i nie słyszą odgłosów wydawanych przez partnera.

 

Eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie w Wiedniu jasno pokazał, że dla odmiany mężczyznom towarzystwo kobiet w łóżku służy. Ale kobiety są bardziej wrażliwe zarówno na ruchy i dźwięki partnerów.

 

Przebadano 10 par heteroseksualnych, którym mierzono przez kilka miesięcy jakość snu za pomocą specjalnych czujników, umieszczonych na nadgarstkach. Okazało się, że 65 procent kobiet cierpi na zaburzenia snu podczas gdy tylko 20 procent mężczyzn miało podobny problem.

 

Kobiety zdecydowanie lepiej śpią, gdy wkoło mają ciszę, nie są szturchane inie muszą potrząsać w środku nocy chrapiącym mężem.

 

Stąd też wiele małżeństw decyduje się na oddzielne sypialnie (co w bogatych domach przed wiekami była normą), a razem spędzają noc tylko wtedy, gdy mają ochotę na seks.

 

Jak się okazuje nasi przodkowie wiedzieli, co robią, spiąc oddzielenie!

 

Tagi:

związek,  małżeństwo,  sypialnia,  spanie,  kobieta,  mężczyzna,  łóżko, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz