Partner: Logo FacetXL.pl

1. Pij zimną wodę przez słomkę. To może zastąpić ci sam nawyk ssania papierosa. Uwalnia również dopaminę, która pomaga likwidować zły nastrój. Jedz często małe, niskokaloryczne posiłki.

 

2. Notuj drobne zmiany na lepsze – poczucie wolności, odczuwanie zapachów itp. Do szklanego słoja wrzucaj pieniądze, które wydawałbyś na papierosy. Ilekroć będziesz miał chęć zapalić, zobacz, ile oszczędzasz!

 

3. Myj często zęby. Jedna z zalet rzucenie palenia jest świeży oddech. Pielęgnuj go!

 

4. Unikaj alkoholu! Pamiętaj, że większość osób wraca do nałogu właśnie przy drinku. Alkohol też ma wpływ na nasze postanowienia – będąc na rauszu łatwiej podejmuje się niemądre decyzje!

 

5. Nie przebywaj razem z palaczami!

 

6. Pamiętaj o powodach, dla których rzuciłeś palenie – zdrowie, małe dziecko w domu itp.

 

7. Bądź aktywny. Ćwiczenia fizyczne redukują stres i pomogą ci nie przytyć.

 

8. Zapełnij kalendarz. W pierwszych tygodniach ważne jest to, abyś miał dużo rzeczy do zrobienia.

 

9. Palenie to trzymanie czegoś w ustach – to też zwyczaj, z którym trudno się rozstać. Zacznij więc żuć gumę albo podgryzać marchewkę.

 

10. Znajdź „koło ratunkowe” - najlepsza jest osoba, która też rzuciła palenie i możesz w ciężkiej chwili do niej zadzwonić.

 

11. Ogranicz kofeinę. Niektórym kawa pomaga lepiej funkcjonować, ale inni pijąc ją czują się zdenerwowani i napięci. Jeśli rzuciłeś palenie, i tak będziesz w stresie.

 

12. Kontroluj emocje – złość, smutek, frustracja powodują, że ludzie wracają do palenia. Staraj się w ciągu pierwszych dwóch tygodni bardzo dbać o nastrój.

 

13. Unikaj tych osób, które podważają słuszność twojej decyzji.

 

14. Nawet jeśli nie wytrzymasz i zapalisz papierosa, nie poddawaj się! Przeanalizuj, dlaczego tak się stało i zacznij od początku!


Źródło wbmed

Tagi:

uzależnienie,  nałóg,  papierosy,  palenie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz