Partner: Logo FacetXL.pl

Ilość ludzi otyłych i tych z nadwagą rośnie w Polsce w zastraszającym tempie. I pomimo równie szybko rosnącej liczby gabinetów dietetycznych czy siłowni, odchudzanie nie stało się wcale łatwiejsze. Wynika to z prostego faktu, że wiedza na ten temat jest mimo wszystko znikoma a czarodzieje od odchudzania ukrywają przed nami najważniejsze informacje.

 

1. Nie łudź się, że nawet jak się pomęczysz kilka miesięcy na diecie to potem wrócisz do starych nawyków. To największy błąd w myśleniu o odchudzaniu. Chcesz schudnąć na całe życie? - musisz być na diecie do końca swoich dni.

 

2. Zaczynanie diety i jej przerywanie ma fatalne skutki. To wynik zamierzchłej przeszłości okresów głodu, które przezywał człowiek pierwotny. Nasze ciał nie wie,że lodówka w szwach pęka. Przegotowując się na okres głodu spowalnia metabolizm. Kiedy znowu zaczynamy jeść, w oczekiwaniu na głód gromadzi więcej tłuszczu. To słynny efekt jo-jo, który występuje po główkowych dietach.

 

3. Duńscy naukowcy odkryli, że jo-jo można uniknąć. Ale tylko wtedy gdy wytrzymamy na diecie minimum rok, tak aby nasze ciało zmieniło swoje nawyki.

 

4. Wiele osób je kompulsywnie, gdy wcale nie są głodne. Co to oznacza? Że „zajadamy” nasz smutki i stresy. Trudno się z tego wyleczyć, bo trzeba leczyć podstawowy problem.

 

5. Śmieciowe jedzenie i słodycze to nasz wróg numer jeden. Ale cukier uzależnia, a jego działanie jest podobne do heroiny. 30 procent osób uzależnionych od cukru musi iść na terapię, aby z nim zerwać. Za mała jest jednak wiedza na ten temat w społeczeństwie.

 

6. W odchudzaniu ważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych niż ćwiczenia. Jeśli będziesz na rygorystycznej diecie i tak schudniesz bez żadnej siłowni. Mało kto jednak jest w stanie na takiej diecie wytrwać. Ale rzecz jasna ćwiczenia fizyczne pomagają budować ładną sylwetkę. Warto więc też ćwiczyć!

 

7. Nie musisz wydawać majątku na porady dietetyka. Możesz sam rozpocząć dietę, a potem na stałe zrezygnować z części produktów, które tuczą. Jeśli masz silną wolę, na naszej stronie znajdziesz rożne diety, które pozwolą ci ten proces zacząć, dowiesz się też, czego potem musisz unikać.

 

8. Pamiętaj, że na każdej oczyszczającej diecie najpierw tracisz wodę. Dlatego efekt po kilku dniach jest spektakularny. Niestety to dopiero początek. Strata tłuszczu to długotrwały proces.

 

9. Jeśli tyłeś latami, nie szukaj diet, które pozwolą ci gwałtownie schudnąć. Aby proces był trwały, rozłóż odchudzanie na lata. Daj swojemu ciału szansę na nowe życie.

 

 

Dlaczego tymi piszemy? Bo spontaniczne rozpoczynanie odchudzania przynosi więcej szkody niż pożytku. Musisz sobie przemeblować w głowie, że naprawdę chcesz schudnąć. Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informacje na ten temat. One pomogą ci podjąć decyzję lub z odchudzania zrezygnować Pamiętaj – odchudzanie bez składu i ładu przynosi więcej szkody niż pożytku. Będziesz zwyczajnie ważył jeszcze więcej.

Tagi:

odchudzanie,  dieta,  mężczyzna,  ćwiczenia,  jo-jo, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz