Partner: Logo FacetXL.pl

Badania prowadzone przez Duke University w USA ujawniły, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni. Wynika to z faktu, że wykonują zacznie więcej rzeczy, co powoduje naturalne „zużycie” organizmu. Stąd sen potrzebny na regenerację.

 

Naukowcy sprawdzili, że mózgi kobiet muszą mieć czas na odpoczynek, bo ilość zadań wykonywana przez nie w ciągu dnia jest bardzo duża. Kobiety nie tylko pracują, ale zajmują się dziećmi, robią zakupy, wykonują różne prace domowe. I to obciążenie mózgu sprawia, że kobieta musi się zwyczajnie wyspać!

 

Badania pokazały również, że kobiety, które nie mają szansy na długi sen są narażone na depresję, niepokój, gniew. Natomiast mało śpiący mężczyźnie nie mają tego typu problemów.

 

Brak snu generalnie powoduje zwiększone ryzyko chorób serca czy zaburzeń psychicznych, o czytaj – Bezsenność może zabić. U kobiet dodatkowo dochodzi do stanów zapalnych i bólów mięśniowych.

 

Naukowcy nie mają wątpliwości, że główną funkcją snu jest pomoc w autoterapii mózgu. Podczas snu głębokiego, kora mózgowa odpowiedzialna za pamięć, myślenie i mowę, jest odłączona od codziennych zadań i realnie odpoczywa. Jeśli więc mocno pracujesz mózgiem w ciągu dnia – potrzebujesz więcej czasu na jego odpoczynek.

Źródło http://megusta.info/por-que-las-mujeres-necesitan-dormir-dos-veces-mas-que-los-hombres

Tagi:

sen,  bezsenność,  mózg,  zdrowie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz