Partner: Logo FacetXL.pl

O tym, czy jesteś atrakcyjna w oczach mężczyzny, nie decyduje wcale talia osy i wymiary 90-60-90. Ważne są też cechy charakteru. Poznajcie te najważniejsze:

1. Inteligencja

Większość mężczyzn zna to uczucie, gdy dziewczyna się odezwała i cały czar prysł, niczym mydlana bańka. Malowane lale świetnie nadają się do rozrywki, ale raczej kiepsko sprawdzają się jako poważne życiowe partnerki. Życie rodzi różne problemy i sytuacje. Czasem mężczyzna potrzebuje wsparcia czy rady, a tego raczej nie da mu „głupiutka laleczka”. Poza tym inteligentna dziewczyna wie, że świat na byciu seksownym się nie kończy. Nie zapominajmy, że o inteligencji również świadczy poczucie humoru, zdrowy dystans do siebie i spontaniczność. I chyba przede wszystkim: poukładane w głowie poglądy, których nie boi się wyrażać i bronić.

2. Pewność siebie

Pewność siebie jest kluczem do bycia seksowną. Pamiętajmy, że na seksapil kobiety wpływa wszystko, począwszy od zaprezentowania swojego uśmiechu, po pewne siebie ruchy chodzenia czy stanowczość w podejmowanych decyzjach. Otwarte i pewne patrzenie prosto w oczy – to świadczy o Twojej pewności siebie i o tym, że nie masz nic do ukrycia. Co najważniejsze, przekonanie o własnej wartości daje kobiecie wewnętrzny spokój, który w niewiarygodny wręcz sposób promieniuje na całe jej otoczenie.

3. Pasja

Kobieta pełna pasji i zainteresowań zawsze będzie fascynować i ciekawić. Kobieta do tego ambitna, stawiająca sobie wysoko cel będzie wzbudzać dodatkowy podziw. Mężczyźni cenią kobiety podwójnie, jeśli pasja będzie szła w parze z inteligencją. Wielu mężczyzn uważa bowiem, że kobieta to też jej problemy i pasje, a jeśli nie ma pasji, to jest jednym wielkim problemem.

4. Życzliwość

Jej prawdziwa wartość przejawia się w okazywanej innym uprzejmości, szacunku względem siebie i innych oraz szczerym uznaniu wobec cudzych osiągnięć oraz troskliwości. Ludzie wolą spędzić życie z osobą życzliwą niż ładną, być może dlatego, że uroda z czasem i tak przemija.

5. Klasa

Klasa nie ma nic wspólnego z ceną na ubraniu czy butach. To aura szacunku do siebie i do otoczenia. Kobieta z klasą wie, jak podkreślić swoją kobiecość, lecz nie poprzez epatowanie nagością. Ma pasje i zainteresowania. Dzięki temu potrafi rozmawiać oraz wyrażać swoją niekrzywdzącą nikogo opinię. Rozumie też, że uroda i bogactwo przemijają, zaś inni cenią ją za osobowość.

6. Szczerość

Mężczyźni doceniają otwarte i szczere kobiety. Nie lubią kłamliwych, fałszywych, wiecznie coś kręcących kobiet. Naturalność i poszanowanie rozmówcy zawsze będzie odbierane w pozytywnym świetle.

7. Uśmiech

- Spotkałem kiedyś dziewczynę, która śmiała się całą sobą. Śmiały się jej usta, oczy, dłonie. Cała promieniowała uśmiechem. Jej uśmiech wypełniał każde pomieszczenie, w którym przebywała. Robiło się jasno, ciepło, bezpiecznie, wszędzie rozlewało się pełne spokoju szczęście. To było niesamowite, nieziemskie. Choć upłynęło już wiele lat, wciąż to pamiętam.-  Prawdą jest, że mężczyzn ciągnie do kobiet uśmiechających się. Uśmiech nie tylko świadczy o szczęściu, radości, świeżości, beztroskości, ale i również hamuje złe emocje, gasi wszelkie konflikty.

 

 

Aleksandra Dymanus www.psychologia-społeczna.pl

Tagi:

kobieta,  mężczyzna,  związek,  psychologia, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz