Biologia mówi jasno – hormony wytwarzane podczas uprawianie seksu mają wpływ na oboje partnerów. I choć ludzie mają różne opinie na temat uprawiania seksu, nie jest wcale bez znaczenia, czy świadomie czy też nie, wybierasz się z mało znanym lub obcym partnerem do sypialni.

 

Zanim to zrobisz, zadaj sobie cztery proste pytania.

 

1. Jakie są moje wartości związane z seksem? Czy uprawianie seksu z tą osobą jest z nimi zgodne? Są przecież standardy, które pragniemy zachować w swoim życiu. Czy w tym przypadku je zachowujesz?

 

2.Jak okoliczności życiowe wpływają na decyzje o pójściu do łóżka z tą osobą? Czy jesteś z kimś w związku, ale postanowiłeś spróbować z kimś innym? Czy może być z tego tytułu problem? Czy będą inne konsekwencje, bo jest to np. twoja koleżanka z pracy? Czy też skutki tej decyzji mogą być ryzykowne?

 

3. Czy ta osoba to właściwy wybór? Może znasz ją krótko i wcale nie jesteś przekonany? Nawet jeśli twoje ciało mówi”tak”, może tak być, że partnerka nie jest wcale odpowiednia dla ciebie.

 

4. Czy to jest dobry moment? Może właśnie z kimś zerwałeś i szukasz zapomnienia, ale potem będziesz żałować? Może robisz to w momencie słabości, pod wpływem alkoholu?

 

Wybór partnerki ma wbrew pozorom znaczenie. Nawet jeśli nie stronisz od seksualnych przygód, nie każda nowa znajoma jest odpowiednia, by je z nią zaczynać.

źróło webmd

Tagi:

seks,  partnerka,  przygodny seks, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz