Partner: Logo FacetXL.pl

Clifford N Lazarus, psycholog kliniczny i dyrektor Instytutu Lazarus napisał kiedyś, że to strach blokuje nam postęp w życiu i to on paraliżuje nasze działania. Żeby się go pozbyć, należy się z nim skonfrontować.

 

I właśnie konfrontacja z własnymi lękami jest celem stworzonego przez Lazarusa testu. Kiedy zobaczycie dokładnie te wejścia, wybierzcie to, które was najbardziej przeraża i za nic w świecie nie zajrzelibyście głębiej. Te drzwi ujawniają największe sekrety waszej duszy…

 

 

lazarus test

 

1. Jaskinia lodowa

 

Jeśli boisz się do niej wejść, to oznacza, że brakuje ci emocjonalnego ciepła, szukasz go, ale dominuje w tobie samotność, smutek, frustracja. Jednak obawa przed jaskinią ma też pozytywną cechę – jesteś w dobrym momencie życia, by odkryć, co naprawdę cię dręczy. Jeśli zdecydujesz się tam wejść, to znajdziesz największy skarb – miłość. Nawet jeśli jesteś w już związku, to w tej jaskini możesz znaleźć najlepszego przyjaciela na całe życie.

 

 

2. Tunel

 

Jeśli na widok tego tunelu dostajesz gęsiej skórki, to znak, że trzeba odbyć emocjonalna podróż. Mętna i brudna woda oznacza proces oczyszczenia, który musisz odbyć. To znak, że musisz usunąć ciężary wlokące się za tobą przez całe życie i zacząć na nowo podróż. Musisz przestać się bać wyrażać głośno swoje uczucia, inaczej odnowa będzie niemożliwa.

 

3. Drzwi nr 3

 

Jeśli boisz się tu wejść to oznacza, że jesteś silna, inteligentną i analityczną osobą. Masz swoja hierarchię wartości i oczekujesz tego od innych. Cegły na zdjęciu symbolizują rozmieszczenie ścian emocjonalny i duchowych. Twoje wysokie standardy sprawiają, że inni nie mogą otworzyć się na ciebie, jesteś osobą skazaną często na samotność.

 

Pragniesz zaleźć podobną dusze na wysokim poziomie emocjonalnym i duchowym.

 

4. Drzwi nr 4

 

Ten opuszczony dom jest jak początek koszmaru. I to prawda, bo dom to twój najgorszy koszmar. Dom jest tam, gdzie serce i miłość. Chcesz chronić bliskich, dać im wszystko czego potrzebują. Zniszczony dom to porażka.

 

Ale nawet na gruzach można znaleźć coś cennego – wartościowy przedmiot, złota monetę. I to będzie zaczątkiem na dobrą przyszłość.

 

Lubisz pieniądze i bogactwo, nie zapominaj jednak o emocjach. Czasami lepiej dać uczucie niż pieniądze.

 

5. Studnia

 

Patrzenie w dół przeraża. Nie wiesz, co tam znajdziesz. Jesteś więźniem studni strachu, znudzony sytuacją. Czekasz na pomocną doń, która cie uwolni.

 

Niektórzy ludzie lubią samotność, ale ty jesteś osobą towarzyską,

Im szybciej wyjdziesz zaklętego kręgu, tym lepiej. Świat jest przygodą, warto go odkrywać. Tymczasem ty czujesz się jakby ktoś cię dusił, nie możesz się uwolnić, oddychać.

 

6. Nora

 

Czy królicza nora może być straszna. Jeśli tak, to znaczy, że czujesz się dobrze tylko w znajomych sytuacjach, nie bardzo wiesz, czego oczekujesz od życia. To wnętrze symbolizuje część ciebie, która pragnie zostać odkopana. Nadszedł czas a poszukiwania w swoim wnętrzu.

 

Musisz jak Alicja z Krainy Czarów rozpocząć wędrówkę w poszukiwaniu sensu życia. Spróbuj wziąć kartkę i napisz, jaki jest twój cel. Napisz to, co pierwsze przychodzi ci do głowy. Zrób to tyle razy, aż znajdziesz to, czego potrzebujesz.

 

7. Schody

 

Jeśli boisz się tych schodów to dlatego, że jest w tobie lęk przed życiem. Te schody w dół są symbolem pogrzebania i tak mniej więcej się czujesz. Opadłe liście symbolizują przemijanie. Boisz się śmierci i tego, co będzie dalej.

 

Dlatego dbaj o siebie i o swoje zdrowie. Zmień złe nawyki, zadbaj o kondycję psychiczną.

 

 

8. Kamienne drzwi

 

Niebieski kolor kamieni symbolizuje kolor nieba i morza. To wejście to opuszczenie strefy komfortu i stabilności. Utraty tego boisz się najbardziej. Z drugiej jednak strony mech na drzwiach świadczy o tym, że tkwią tu od lat niewzruszone, są jak więzienie, którego nie możesz opuścić. Jesteś dobrym pracownikiem, rzetelną osobą. Ale potrzebujesz odpoczynku i luzu. Za bardzo się wszystkim przejmujesz.

 

Czy test powiedział ci prawdę? Podziel się nim ze swoimi znajomymi na Facebooku!

 

źróło i foto http://www.viraldiario.com/test-miedo-puerta/

 

Tagi:

test,  psychologia,  strach,  Lazarus, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz