Partner: Logo FacetXL.pl

Nowy rodzaj kamizelki ochronnej wymyślił Szwed Rickard Lundberg. Najpierw opracował kamizelkę, która miała chronić czworonogi przed atakami dzików, a potem skonstruował podobną - ale mająca chronić psy myśliwskie przed atakami drapieżników - głównie wilków.

Kamizelka jest wykonana ze specjalnego, utwardzonego materiału, który powinien pozostać nienaruszony nawet przy ugryzieniu o sile 250 kg.

Na jednym z filmów reklamowych, wynalazca tej super twardej kamizelki próbuje wbić w nią młotkiem gwoźdź. Bezskutecznie. Ale to nie jest jedyne zabezpieczenie. Za pomocą zamka błyskawicznego można do kamizelki przyczepić po obu stronach stalowe kolce. Każde zwierzę, które próbowałoby zaatakować psa ubranego w tę "zbroję" - boleśnie odczułoby atak. Jak zapewnia Lundberg, skończyłoby się to poraniem pyska i skutecznie odstraszyłoby agresora.

Kamizelka dostępna jest w różnych rozmiarach. Kosztuje 300 euro. Do tego kolce za 70 euro.

Rynek z odzieżą i akcesoriami ochronnymi dla psów wciąż się rozwija. Dotyczy to głównie specjalistycznego sprzętu dla psów policyjnych, ratowniczych i służących w armii. To one są przede wszystkim narażone na kontuzje, urazy i zranienia. Ale każdy właściciel psa może kupić w internecie akcesoria służące np. ochronie łap, uszu czy oczu. Są to m.in. specjalne ochraniacze na łapy, które pozawalają psom poruszanie się po terenie, gdzie jest pełno ostrych kamieni czy szkła. Nowością są także ochraniacze na uszy. Zabezpieczają nie tylko przez pyłem i kurzem, ale także chronią słuch przed wybuchami petard. W sprzedaży są także gogle chroniące oczy przed zanieczyszczeniem lub intensywnym światłem jak śnieg czy błysk. Jest to także ochrona przez silnym wiatrem - dotyczy to zwłaszcza psów wojskowych wykonujących skoki spadochronowe. Specjalistyczne gogle mogą być też wyposażone w ultralekkie kamery. Przekazują one obraz, co w danej chwili widzi pies.

Psy służbowe mają też na wyposażeniu nowoczesne kamizelki ze specjalnymi kieszeniami; są tak skonstruowane, żeby pies sam mógł w nich nosić dla siebie wodę, karmę oraz własne apteczki pierwszej pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi:

pies,  zdrowie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz