Partner: Logo FacetXL.pl

Zaczęło się od kłótni na szkolnym boisku na terenie Campus Efeuweg Community School w dzielnicy Neukölln w Berlinie. Kilkuosobowa grupa nastolatków grała w piłkę. W pewnym momencie pokłócili się. Doszło do przepychanek. Jeden z 14-latków wyjął gaz pieprzowy i rozpylił go. Po chwili do awantury przyłączyli się inni uczniowie. W ruch poszły pięści.

Bijącą się młodzież próbowali rozdzielić nauczyciele. Zostali zaatakowani gazem. Ochrona była bazsilna. Pojawiła się też dyrektorka szkoły. Jeden z uczniów popchnął ją na ścianę. Ma złamany palec i została przewieziona do szpitala. Na oddział ratunkowy trafił też jeden z nauczycieli,.

Sytuacja zaczęła się wymykać spod kontroli. Do bijatyki przyłączali się wciąż nowi uczniowie. W końcu nauczyciele zadzwonili na policję. W sumie w interwencji brało udział kilka patroli. Funkcjonariuszom udało się załagodzić sytuację, ale tylko na chwilę - dopóki brat jednego z uczniów, 21-latek nie uderzył policjanta w twarz. Z trudem udało się go obezwładnić. Został tymczasowo aresztowany.

Ostatecznie rannych zostało 49 dzieci i nauczycieli. Uczniowie biorący udział w bójce zostali przekazani rodzicom.

Jak informuje "Bild" młodzież ma zakaz udzielania mediom jakichkolwiek informacji o zajściu. W szkole powołano wczoraj, 12 grudnia sztab kryzysowy, dyżury pełnią też szkolni psycholodzy.

Matka jednego z uczniów szkoły powiedziała niemieckim mediom, że była wstrząśnięta atakiem i boi się o swoje dziecko.

„Wszystkie dzieci zostały wcześniej odesłane do domu. To przerażające. Boję się wysłać moje dziecko do szkoły. Mam nadzieję, że ten incydent będzie miał konsekwencje” – powiedziała.

 

 

 

Źródło:

 


https://www.bild.de/regional/berlin/berlin-aktuell/berlin-49-verletzte-an-neukoellner-schule-es-ging-um-einen-fussball-86410884.bild.html

 


https://aussiedlerbote.de/en/im-afraid-to-send-my-child-to-school/

 


https://rmx.news/crime/mass-brawl-at-berlin-school-leaves-49-staff-and-students-injured-as-headmistress-and-police-officers-are-assaulted-during-the-chaos/

 

 

 

 

Tagi:

szkoła,  przemoc,  bijatyka, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót