Partner: Logo FacetXL.pl

Melody Felicano Johnson została oskarżona o usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia, usiłowanie napaści z użyciem siły oraz dodawanie trucizny do jedzenia lub picia. Dowodem winy jest nagranie jej męża, które wysłał na policję. Widać na nim, jak wlewała wybielacz do dzbanka z kawą. Stanowa wielka ława przysięgłych postawiła ją w stan oskarżenia w Tucson.

Według dokumentów sądowych, Johnson była w trakcie rozwodu z mężem, którego CNN zidentyfikowało jako Roby'ego Johnsona. Małżeństwo mieszkało razem i mieli wspólne dziecko.

Melody Johnson znalazła się pod obserwacją małżonka od marca, gdy mężczyzna zauważył, że jego kawa gorzej smakuje. Przebywali wówczas razem w Niemczech w bazie wojskowej, w ramach jego ćwiczeń w siłach powietrznych USA. Przez następne dwa do trzech tygodni, Roby Johnson nadal pił kawę; ale kiedy kolejne miały dziwny smak, stał się podejrzliwy i kupił paski do testowania chemii basenowej.

Zbadał wodę z kranu. Jej skład nie budził najmniejszych podejrzeń. Następnie, po przetestowaniu jego dzbanka do kawy, paski wykazały wysoki poziom chloru. Mężczyzna podejrzewał, że ktoś "majstruje" przy jego kawie i w maju zainstalował w swoim domu kamerę, która zarejestrowała, jak Melody wlewa coś do jego dzbanka z kawą.

Roby Johnson stwierdził, że poprzedniego wieczoru zamontowane kamery ostatecznie uchwyciły Melody Johnson, gdy chwyciła wybielacz, wlała go do pojemnika, a następnie dodała zawartość pojemnika do ekspresu. Powiadomił policję. Po tym, jak funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania domu, w ekspresie do kawy znaleźli płyn o zapachu wybielacza. W sypialni Melody Johnson – pod jej umywalką w łazience – znajdował się pojemnik, który „pachniał wybielaczem i zawierał bardzo małą ilość płynu”.

Po aresztowaniu sędzia wyznaczył kaucję za Johnson na 250 000 dolarów. Władze zażądały wysokiej kaucji, ponieważ wiedzieli, że ma ona zamożną rodzinę na Filipinach, oraz dom, który kupiła pod koniec zeszłego roku. Prokuratorzy argumentowali również, że te okoliczności stwarzają ryzyko ucieczki Johnson. Kobieta nie wpłaciła kaucji i przebywa w areszcie w miejscowym więzieniu. Z dokumentów sądowych wynika, że Roby Johnson twierdzi, że jego żona próbowała go zabić, aby odebrać świadczenia z tytułu jego śmierci.

Źródło: CNN

Tagi:

żona,  małżeństwo, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz